Talianska značka Gianfranco Ferré - o značke

Kabelky Gianfranco Ferré sú jedným z najobľúbenejších Ferrého kreácií. Nečudo, že tento známy módny návrhár venoval kabelkám toľko času. Kabelky sú opäť charakteristické svojimi čistými líniami. Všetky Gianfranco Ferré modely sú zhotovené z najkvalitnejších materiálov, najmä kože. Kabelky Gianfranco Ferré sú exkluzívnym módnym doplnkom, ktorý ukazuje veľmi dobrý vkus a prestíž jej majiteľky.

Módny dizajnér Gianfranco Ferré

 

Pôvodne vyštudovaný architekt, ale svoj zmysel pre tvar, líniu a formu sa našťastie rozhodol zúročiť vo svete módy. Vytvoril si vlastný, komfortný štýl elegatnej a rafinovenej módy. Zároveň celých 8 rokov šéfoval kreatíve exkluzívneho módneho domu Christian Dior. Taliansky módny návrhár Gianfranco Ferré.

Po štúdiu architektúry sa zamestnal v nábytkovom štúdiu. Popri zamestnaní začal objavovať svet módy. Sám si vytváral módne doplnky a bižutériu z plastov, kože a kovu, ktoré predával do sieti butikov. Vďaka jednej spokojnej zákazníčke získal zamestnanie dizajnéra vo firme na výrobu plášťov. Táto práca mu umožnila cestovať po celom svete a zároveň pochopil, že móda ho baví stále viac. V roku 1974 sa rozhodol založiť vlastnú značku Baila. Jeho krásne biele blúzky, nápadité džerzejové kostýmy zozažali na prvej módnej prehliadke obrovský úspech. Začiatok Ferrého kariéry nemohol začať ani lepšie.

V tom období Gianfranco Ferré často cestoval do Indie, ktorá dizajnéra očarila svojou jednoduchosťou a jasnými, výraznými farbami. „Ak by som sa vo svojom živote nestretol s kultúrou Východu, môj štýl by bol s najväčšou pravdepodobnosťou celkom iný. To, čo nazývam veľká lekcia Orientu, ma navždy celkom pohltilo a prebudilo všetku moju predstavivosť.“Práve cesty do Indie pomohli zrodu novej myšlienky – exkluzívnej značky, ktorá ponesie jeho meno. Prvá dámska módna kolekcia pod značkou Gianfranco Ferré bola predstavená na módnej prehliadke v Ríme roku 1978 a zožala medzinárodný úspech.

Takmer od začiatku modely Gianfranca Ferré vyžarovali rukopis, ktorý je charakteristický čistou líniou, komfortom a odvážnymi, ale funkčnými detailmi. „Moje modely sú určené pre inteligentnú, silnú a slobodnú ženu. Vášnivú a temperamentnú, odhodlanú robiť vlastné rozhodnutia a nájsť svoj osobitý štýl.“ Jeho triezve chápenie módy si zamilovali predovšetkým americké ženy, ktoré dokázali čisté línie najviac oceniť. Jeho biele blúzky, nádherné doplnky, nohavicové kostýmy a večerné róby sa vynikajúco predávali. V roku 1982 dizajnér predstavil svoju prvú pánsku kolekciu, ktorú nasledovala kolekcia parfémov v roku 1984. S diverzifikáciou produktov mal ako inak obravský úspech a uznanie kritikov, keď si vyslúžil prezývku majster formy.

Prelomovým rokom pre Gianfranca Ferrého sa stal rok 1986 kedy predviedol svoju prvú luxusnú kolekciu „alta moda“, teda vysoká móda. Nadšenie, ktoré predovšetkým u novinárov debut na tejto scéne vyvolal, priniesol Ferrému skutočne lukratívnu pracovnú ponuku. Oslovil ho jeden z najznámejších a najexkluzívnejších módnych domov – Christian Dior. Od mája 1989 sa na celých 8 rokov stal šéfdizajnérom Diora. Hneď jeho prvá kolekcia Haute Couture, ktorú pre Dior pripravil a predviedol v Paríži v júli 1989, získala prestížne ocenenie d´Or prize. Na jar roku 1997 Ferré ukončil spoluprácu s dizajnérskym domom Dior a rozhodol sa ísť vlastnou cestou. Jeho vlastná značka je oproti Dioru viac ležérnejšia. Ferré zvolil veľmi elegantný a jednoduchý štýl.

Spolupracoval na niekoľkých zákazkách pre firmy, vytvoril napríklad kolekciu firemných uniforiem pre personál leteckej spoločnosti Korean Air, alebo aj uniformy pre hráčov a manažérov futbalového klubu Bayern Mníchov.

Medzi prominentných klientov Gianfranca Ferré patrí Julia Roberts, Sophia Loren, Oprah Winfrey, Sharon Stone. Juliu Roberts si pritom návrhár vybral ako tvár svojej značky v roku 2006. "Milujem jej úsmev. Je otvorený, priamy a zároveň úžasne plachý," Odpovedal Ferré na otázku, prečo si vybral práve Juliu. "Obdivujem jej vitalitu, prirodzenosť a mladého ducha. Keď som sa na ňu pozrel vedel som, že ona je tá pravá žena pre našu kampaň."

Gianfranco Ferré zomrel v roku 2007, no jeho spoločnosť nás stále prekvapuje novými kolekciami.

Súvisiace produkty
Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
login aby ste mohli pridať komentár najprv sa prihláste.

Menu