Návod na ošetrenie kabeliek

Pravidelné ošetrovanie kabeliek zachováva ich funkčnosť, krásu a predlžuje životnosť. Aby si kabelka zachovala svoje vlastnosti, je potrebné dodržiavať nasledujúce zásady:

  • Mokrý výrobok z kože, resp. z kožušín sušiť voľne zavesený pri izbovej teplote. Nikdy kabelku nesušte na slnku, alebo pri tepelnom zdroji! Mokré škvrny nechať voľne vysušiť. 
  • Na odstránenie nečistôt nepoužívať chemické rozpúšťadlá ani riedidlá (benzín, acetón a pod.), Škvrny od pera odstrániť vatovou tyčinkou namočenou v zmesi alkohol-voda pomerom 1:1. 
  • Čerstvé mastné škvrny posypať magnéziom alebo kriedovým prachom, nechať 24 hodín pôsobiť. Prach jemne odstrániť. 
  • Kabelku chráňte pred priamym dlhodobým vystavením svetlu, môže tým utrpieť farba výrobku. 
  • V prípade, že kabelku potrebujete odložiť na dlhšiu dobu, je vhodné vložiť ju do vzdušného textilného obalu. Kabelky vyžadujú pri uložení dostatočný priestor, aby neutrpela ich forma. Ak kabelku nepoužívate, snažte sa udržať jej tvar (napr. vyplniť papierom) 

Rešpektujte povolenú nosnosť: 0,5 kg spoločenské kabelky, 2,0 kg kabelky na bežné nosenie, 5,0 kg plážové kabelky a detské vaky.Pri výbere a nákupe kožených kabeliek je potrebné vziať do úvahy nasledujúce aspekty:

  • Kožené kabelky sa spravidla vyrábajú v kombinácii s rôznymi materiálmi (napr. textil, kovové časti, časti zo syntetického materiálu), ktoré majú rôzne vlastnosti a iný spôsob údržby 
  • Pri výbere zvážte, na aký účel ich budete používať (pracovné, každodenné nosenie, nákupné, spoločenské, športové, cestovné) 
  • Nový produkt vyžaduje šetrné zaobchádzanie, je potrebné ho chrániť pred vlhkým a horúcim prostredím, znečistením, premočením a mechanickým poškodením. 
  • Pri používaní venujte zvýšenú pozornosť uzatváracím mechanizmom a plastovým častiam 


Návod na ošetrovanie kabeliek z nasledovných materiálov:

Koža
Chrániť pred prevlhnutím, 1 - 2 x ročne ošetriť balzamom na kožu. (po odstránení nečistôt suchou alebo mierne navlhčenou handričkou a následnom pozvoľnom vysušením).

Koženka, lakované materiály
Očistiť navlhčenou handričkou, prípadne utrieť do sucha. Po prevlhnutí pomaly vysušiť pri izbovej teplote. Chrániť pred silným mrazom - možnosť popraskania materiálu. Hmotnosť obsahu musí byť úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

Syntetika
Očistiť navlhčenou handričkou, prípadne utrieť do sucha. Hmotnosť obsahu musí byť úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

Textil
Čistiť zľahka silonovou kefkou. Hmotnosť obsahu musí byť úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

Štítok: osetrenie kabeliek
Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
login aby ste mohli pridať komentár najprv sa prihláste.

Menu