AKO SI VYBRAŤ NOVÚ PEŇAŽENKU? NA ČO SA ZAMERAŤ ?

Vyberáte si novú peňaženku? Máte už predstavu, ako by mala vyzerať a aký štýl by sa vám najviac hodil? Či už v tom máte jasno, alebo nie, tento článok vám pomôže zorientovať sa na trhu peňaženiek tak, aby ste boli čo najviac spokojné. Na čo by sme sa teda mali pri kúpe peňaženky zamerať?


1. VEĽKOSŤ A TVAR

Všetko závisí od toho, čo uprednostňujete. Menšie peňaženky sú typické tým, že bankovky v nich máte zložené na polovicu a mince zväčša v maličkej kapsičke. Ak sa pozrieme na peňaženky dlhšieho tvaru, bankovky môžete vkladať do viacerých priehradiek a mince majú svoju samostatnú priehradku zväčša na zips. Väčšie peňaženky však zaberú viac miesta v kabelke, a ak ju chcete nosiť v mini crossbody taške, môže s tým byť problém. Preto je potrebné určiť si, aký účel bude peňaženka spĺňať a na základe toho si vybrať ten najvhodnejší typ pre vás.


2. PLATÍTE VIAC KARTOU, ALEBO HOTOVOSŤOU?

Podľa účelu využitia vašich financií si viete vybrať aj najvhodnejšiu variantu pre vás. Ak uprednostňujete bankovky a mince, je potrebné na to prihliadať. Ak využívate viac platobné karty, priehradka na ukladanie kariet vám nesmie chýbať. Nehovoriac o tom, ak máte peňaženku plnú členských klubových kariet. V tom prípade nezabúdajte na vnútro peňaženky vybavené priestorom pre viaceré karty.


3. MATERIÁL

Dôležitým kritériom pri výbere peňaženky je aj materiál, z ktorého je peňaženka vyrobená. Pravá koža je častokrát to najkvalitnejšie, čo môžete na trhu dostať. Aj keď medzi výhody pravej kože patrí najmä jej životnosť, za nevýhodu považujeme práve nie vždy moderný dizajn a vysokú cenu. Ak si však vyberiete peňaženku napríklad zo syntetickej látky, nemusí to ihneď znamenať, že máte do činenia s nekvalitným kúskom. Veľa závisí aj od danej značky, či celkového prepracovania peňaženky.


4. RFID OCHRANA

Posledným avšak najdôležitejším kritériom by mal byť výber podľa toho, či daná peňaženka obsahuje RFID ochranu. Je moderná doba kde sa dajú peniaze kradnúť už aj na diaľku a preto by sme mali dbať na bezpečnosť naších peňazí. Viac o tejto ochrane sme písali v inom článku, kde sme peňaženky aj testovali.

Peňaženky tvoria dôležitú súčasť nášho každodenného života. Používame ju takmer každý deň a preto je dôležité dbať na výber správneho materiálu, tvaru, či farby, aby ste s ňou boli čo najviac spokojná. Aké kritériá máte pri výbere peňaženky vy?

Súvisiace články
Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
login aby ste mohli pridať komentár najprv sa prihláste.

Menu