Ako vyzerať skvelo aj počas teplých letných mesiacov

My ženy chceme vyzerať skvelo za každých podmienok. V lete, keď nastanú obrovské horúčavy je to však o čosi náročnejšie. V tomto článku vám prinášame zopár tipov, ako vyzerať dobre vždy, dokonca aj pri nadmerných teplotách.


1. VENUJTE VAŠEJ PLETI POZORNOSŤ

O dôležitosti pitného režimu sa toho povedalo už veľa. Voda pomáha vstrebať živiny, odplavovať z tela toxíny a pleť krásne rozjasní. V lete sa potíme oveľa viac, a preto je o to dôležitejšie tekutiny pravidelne dopĺňať. Nezabúdajte tiež na dôkladné čistenie pleti ráno aj večer. Obzvlášť v lete sa kvôli vysokej vlhkosti môžu na pleti množiť baktérie vo väčšom množstve, čo môže spôsobovať aj nechcené akné. Ako rýchlu pomoc v horúcich dňoch odporúčame mať pri sebe hygienické vreckovky, vďaka ktorým svoju pleť zbavíte nadmerného potu. Veľkým pomocníkom v boji o zdravú pleť je ochranný faktor, ktorý si môžete natrieť na tvár, dekolt, či ruky.


2. KRÁSNE RUKY A NOHY

Keďže nohy sú v lete často vystavované na obdiv v sandáloch, či šľapkách, dbajte na ich dostatočnú úpravu. Pokúste sa mať nohy vždy oholené, jemné a nechty upravené. Nejde len o estetiku, ale upravené nohy a chodidlá vyzerajú krásne žensky a aj vy sa budete cítiť mnohokrát lepšie a sebavedomejšie. Čo sa vašich rúk týka, nemusíte zbytočne vyhadzovať peniaze v drahých salónoch. Jednoduchú manikúru si viete urobiť aj doma. Stačí vám pilník, lak vašej obľúbenej farby a hydratačný krém vaše ruky udrží voňavé a hebké.


3. VLASY, KORUNA KRÁSY

V lete sú vlasy viac namáhané a preto si vyžadujú extra starostlivosť. Pokúste sa „trápiť“ ich čo najmenej a ak je to možné, skúste obmedziť žehlenie, či kulmovanie. Fúkaná studeným vzduchom vašim vlasom dodá lesk a zbytočne ich nezaťaží. Pre ešte zdravšie vlasy si skúste naniesť jednu z prírodných masiek na vlasy. To im dodá vitalitu, pružnosť a silu.


4. MAKEUP AJ V LETE?

V lete by hrubé nánosy make-upu asi nevyzerali dobre. Ak však potrebujete zakryť jemné nedostatky, určite si môžete trochu dopomôcť aj prirodzeným spôsobom. Korektorom telovej farby viete zakryť kruhy pod očami, či vyrážky. Ak chcete zvýrazniť vaše mihalnice, avšak stále vyzerať prirodzene, použite pred aplikáciou riasenky klieštiky, ktoré ich krásne vytočia do dĺžky. No a na záver to najlepšie. Bronzer na líčka vám rozjasní pleť, vytvorí dovolenkový, opálený vzhľad a s jemným leskom na pery budete vyzerať mladistvo a sviežo.


5. SKÚSTE NIEČO NOVÉ

Či už sa to týka nových strihov, farieb, alebo nových módnych trendov, v lete si môžete dovoliť zaexperimentovať a vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Na lete je úžasné napríklad aj to, že módu nemusíme brať tak vážne, a môžeme nosiť to, v čom sa cítime naozaj dobre. Ak sa na príliš výrazné kúsky ešte necítite, môžete začať zľahka. Malou kabelkou žiarivej farby určite nič nepokazíte.

Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
login aby ste mohli pridať komentár najprv sa prihláste.

Menu