6 zaujímavých faktov o kabelkách, o ktorých ste (možno) nevedeli

Pravdou je, že pre nás ženy znamená kabelka viac, ako len nejaký doplnok na uskladnenie našich vecí. Kabelku máme denno-denne pri sebe a dotvára nás celkový vzhľad a outfit. Mnoho z nás na kabelky nedá dopustiť. Vieme však o nich všetko? Zosumarizovali sme zaujímavosti o kabelkách, ktoré vás možno prekvapia.


1. Prvé kožené kabelky boli vyrobené v roku 1841.

Prvá luxusná kožená kabelka bola vyrobená pre veľmi významného a bohatého biznismena – Samuela Parkinsona a jeho manželku. Teraz tieto kabelky môžete uvidieť v najväčšom múzeu kabeliek v Amsterdame.

Múzeum kabeliek v amsterdame _ Mojekabelky.sk


2. Hovorí sa, že každý rok značka Louis Vuitton spáli všetky nepredané kabelky.

Bohužiaľ, aj takáto môže byť realita. Veľmi známa a drahá značka by to mala robiť z dôvodu, aby si nezničila meno. Vyzerá to tak, že ak by predávali svoje produkty pod cenu s rôznymi zľavami, ich značka by v obraze spotrebiteľov stratila hodnotu.


3. Judáš Iškariotský bol prvým majiteľom kabelky.

Podľa Biblie je prvým človekom, pri ktorom sa zmieňuje kabelka práve Judáš. To z neho robí prvého človeka s ktorým sa kabelky spájajú.


4. Najdrahšia kabelka na svete.

Koľko by ste boli ochotní zaplatiť sa krásnu kabelku? My, „bežní smrteľníci“ zvyčajne niekoľko desiatok eur. Kabelka, ktorá nesie názov 1001 Nights Diamond Purse je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov, ako najdrahšia kabelka na svete s cenou 3,8 miliónov dolárov.

Najdrahšia kabelka na svete - MojeKabelky.sk


5. Priemerná žena vlastní 6 kabeliek.

Koľko kabeliek vlastníte vy? 2, 3, 6, alebo viac? Štúdie hovoria, že aj keď ženy kabelky milujú, priemerný počet predstavuje 6 kabeliek na jednu dámu.

Priemerná žena vlastní 6 kabeliek - MojeKabelky.sk


6. Kabelky boli spočiatku určené skôr pre pánov.

História neklame. Muži boli prví, ktorí začali používať kabelky na prepravu svojich vecí. Africkí kňazi boli preslávení svojimi kabelkami z korálok a staroegyptské hieroglyfy zobrazujú mužov s vreckami.

Kabelky boli skôr určené pre pánov

Ktorý fakt vás prekvapil najviac? Budeme radi, ak nám zanecháte komentár.

Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
login aby ste mohli pridať komentár najprv sa prihláste.

Menu