Čo je to RFID ochrana ? Je táto ochrana dôležitá ?

V posledných rokoch vzrástol záujem o používanie bekontaktných platieb kartou. Niet sa čomu čudovať, je to efektívne, jednoduché a šetrí to čas. No zamyšľali ste sa nad tým že je s tým späte aj riziko krádeže? Nehovoríme tu o krádeži karty samotnej. Hovoríme tu o krádeži identifikačných údajov z vašej karty a to na vzdialenosť väčšej ako je len pár centimetrov.


Čo je to RFID?

RFID je skratka Radio-Frequency IDentification čiže rádiofrekvenčná identifikácia. Princíp je celkom jednoduchý. Vskratke, snímač v termináli elektromagneticky ožiari tag (štítok) na karte. Táto energia sa ihneď nahromadí v mini kondenzátore a identifikačný čip má potom energiu na odoslanie svojich identifikačných údajov.


Aké riziko je s tým späté?

Stačí byť trošku neopatrný, zamyslený alebo len nedávať pozor a viete prísť o svoje ťažko zarobené peniaze. Ukážka vo videu poukazuje práve na tento fakt. Nikdy neviete či niekoho takého nestretnete v autobuse, električke keď si prisadne alebo len tak na ulici. Teraz nehovoríme, že niekto by za vami chodil takto s platobným terminálom :).To nie ale momentálne je doba kedy si za pár eur viete poskladať vlastnú čítačku kariet. Na internete nájdete množstvo návodov a softvéru pre tento účel. Špecializované čítačky sú citlivejšie a vedia prečítať údaje aj z väčšej vzdialenosti ako len na pár centimetrov.

Iný prípad sa môže stať, ak niekto použije obyčajný mobil s NFC a nainštaluje si aplikáciu na čítanie kreditných kariet. Máte peňaženku na stole, obhliadnete sa, potom už len stačí priložiť telefón a údaje sú skopírované.


RFID ochrana

Práve pre tieto dôvody uvedené nižšie sa vyrábajú aj peňaženky aj s ochranou proti takémuto zneužitiu. Vo videu vidíte ako robíme test peňaženky s RFID ochranou (video vľavo) a peňaženky bez RFID ochrany (video vpravo). V prvom videu nech sme sa ako snažili, terminál nedetekoval kartu cez peňaženku. V druhom videu terminál detekoval platbu ihneď.

Takže milé dámy a milí páni, ak neviete čo svojej polovičke pod stromček určite odporúčame takýto darček, ktorý si viete zakúpiť v našom eshope. Tovar s touto ochranou je označený ako RFID secure.

Súvisiace produkty
6,13 € 17,50 €
Pánska peňaženka značky ROVICKY vyrobená z materiálu koža. Pánska peňaženka obsahuje:  - priehradku - vrecko v strede Pánska peňaženka neobsahuje: - zapínanie na zips - vrecko vzadu ROZMERY (cm): 10/2/13...
6,30 € 18,00 €
Pánska peňaženka značky ROVICKY vyrobená z materiálu koža. Pánska peňaženka obsahuje:  - priehradku - vrecko v strede Pánska peňaženka neobsahuje: - zapínanie na zips - vrecko vzadu ROZMERY (cm): 12/2/9
6,93 € 19,80 €
Pánska peňaženka značky ROVICKY vyrobená z materiálu koža. Pánska peňaženka obsahuje:  - priehradku - vrecko v strede Pánska peňaženka neobsahuje: - zapínanie na zips - vrecko vzadu ROZMERY (cm): 12/2/10
Zanechať komentár
Zanechať odpoveď
login aby ste mohli pridať komentár najprv sa prihláste.

Menu